Brian “Head" Welch w rodzinie ESP i jego LTD SH-7ET

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Brian “Head" Welch w rodzinie ESP i jego LTD SH-7ET

Gitarzysta zespołu Korn, Brian “Head" Welch dołączył do grona endorserów marki ESP Guitars. Pierwsza sygnowana przez niego gitara LTD SH-7ET zostanie zaprezentowana na targach NAMM 2017.

Briana “Heada" Welcha nie trzeba bliżej przedstawiać. Jako współzałożyciel i gitarzysta Korn w walnym stopniu przyczynił się do powstania nowego gatunku, nu metalu. Dał się poznać dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do gry, inspirowanym między innymi twórczością DJ-ów i w szerokim stopniu wykorzystującym elementy dysonansu. W 2005 roku Brian z powodów osobistych opuścił zespół, jednak osiem lat później powrócił do Korn, gdzie ponownie utworzył gitarowy duet z Jamesem "Munky" Shafferem.


Pierwszym sygnowanym przez Heada instrumentem na pokładzie nowej firmy jest siedmiostrunowa gitara LTD Signature Series SH-7ET. Spersonalizowany zgodnie ze wskazówkami Welcha design korpusu oparto na modelu ESP Horizon, zmieniono jednak nieco kształt rogów instrumentu, nadając mu unikalny charakter. Nazwa modelu SH pochodzi od jednego z przydomków gitarzysty i jest skrótem od “Sir Headly" o czym można przekonać się dzięki właściwej sygnaturze umieszczonej w tylnej części główki.

LTD SH-7ET jest konstrukcją neck-thru-body, a więc gryf przechodzi przez całą długość korpusu. Korpus wykonano z lipy amerykańskiej, a top z klonu płomienistego. Trzyczęściowy klonowy gryf o menzurze 25,5" wyposażono w hebanową podstrunnicę, którą ozdobiono fosforyzującymi markerami ułatwiającymi odnalezienie właściwej pozycji na gryfie w ciemnościach i migoczących światłach, czyli w warunkach panujących na scenie podczas występów na żywo. Wykończenie gitary to See Thru Purple.

Dwa elementy wyposażenia modelu SH-7ET czynią go jednym z najbardziej wyrafinowanych instrumentów w serii LTD Signature. Pierwszym jest mostek EverTune, czyli umocowany w korpusie gitary system sprężyn, który w sposób mechaniczny utrzymuje stałe napięcie strun, dzięki czemu instrument nie rozstraja się w żadnych warunkach. Drugim elementem są pickupy Fishman Fluence Modern Humbucker - model Alnico przy gryfie oraz z magnesami ceramicznymi przy mostku. Przystawki zapewniają szeroki zakres tonów, a regulator barwy dźwięku typu push-pull umożliwia rozłączanie cewek.

http://www.espguitars.com/