Epiphone Brendon Small Snow Falcon

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Brendon Small Snow Falcon

Firma Epiphone zaprezentowała drugą gitarę sygnowaną przez Brendona Smalla z Dethklok - limitowany model Brendon Small "Snow Falcon" Flying V.

Brendon Small to współtwórca wirtualnego zespołu Dethklok oraz poświęconego mu animowanego serialu Metalocalypse. Small odpowiada również za muzykę zespołu, a w serialu podkłada głos pod kilka postaci, między innymi blondwłosego Skwisgaara Skwigelfa, najszybszego gitarzystę na świecie, dla którego przeznaczony jest drugi sygnowany przez Smalla model, Epiphone Brendon Small "Snow Falcon". Być może niektórym wyda się on znajomy i rzeczywiście nowy Epiphone łudząco przypomina wcześniejszą sygnaturę Smalla sprzed trzech lat, zaprezentowaną z logo Gibsona.

Epiphone Brendon Small Snow Falcon wyposażono w mahoniowy korpus, bez płytki ochronnej w kultowym kształcie Flying V i wybranym przez Smalla wykończeniu Snow Burst. Również z mahoniu wykonano gryf o profilu SlimTaper, wyposażony w regulowany pręt napinający i podstrunnicę wykonaną z syntetycznego materiału phenolic, na która nabito 22 progi typu jumbo. Zarówno wierzch korpusu jak i podstrunnicę ozdobiono jednowarstwowym, białym bindingiem. Na tylnej części główki umieszczono logo limitowanej edycji gitar Epiphone 2016.

Za brzmienie instrumentu odpowiedzialne są dwa humbuckery Gibson Burstbucker, wzorowane na przetwornikach z lat '50 montowanych w Les Paulach Sunburst z tamtego okresu. Przystawka pod gryfem to Gibson Burstbucker-1 a przy mostku Gibson Burstbucker-2, które obsługiwane są 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami: Master Volume, który dzięki konstrukcji push-pull może odłączać indywidualnie jedną z cewek każdego przetwornika oraz Master Tone/KillPot. KillPot to opatentowany przez Epiphone układ pozwalający na przerwanie sygnału wychodzącego z gitary, dzięki czemu uzyskuje się charakterystyczny "jąkający" efekt brzmieniowy.

Ponadto gitarę wyposażono w mostek typu Tune-o-matic, Epiphone LockTone ze strunociagiem Stopbar, niklowane wyjście Heavy-Duty 1/4" oraz niklowane klucze Grover Rotomatics o przełożeniu 18:1, zapewniające szybsze i dokładniejsze strojenie.

Gitara dostępna będzie z ręcznie podpisanym certyfikatem autentyczności oraz customowym futerale w wersji premium, który opcjonalnie można wymienić na hard case.

Więcej informacji TUTAJ.

http://www.epiphone.com/
http://www.lauda-audio.pl/