Framus Legacy - sygnatura Jörga Nasslera

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Framus Legacy - sygnatura Jörga Nasslera

Gdy niemiecki gitarzysta akustyczny i perkusjonalista, Jörg Nassler (LIAISONG), podczas targów Musikmesse we Frankfurcie w kwietniu 2016, zaprezentował wykonane z litego drewna gitary akustyczne Framus FD 28 Legacy Dreadnought, od razu można było poczuć magię tych fenomenalnych instrumentów.

Marka Framus stworzyła dla Jörga ręcznie wykonany model bazujący na FD 28, dostępny z cutaway’em lub bez, a także z opcjonalną elektroniką Fishman Prefix Premium Blend (PRO.-MAT-AP7).

 

Tak Jörg opisuje swoją sygnowaną gitarę: "Framus stworzył bardzo udany, rewelacyjny i bardzo uniwersalny instrument o nieograniczonym potencjale. Zarówno podczas gry techniką fingerstyle jak i kostką, czy to w ramach delikatnego akompaniamentu, otwartych strojów czy ekspresyjnych melodii, w każdej pozycji i głośności gitara spisuje się znakomicie. Z pewnością jest to zasługa pieczołowitego doboru drewna oraz pozostałych elementów, a także wysokiego poziomu ręcznego wykonania każdego detalu. Wyraźnie widać, że producenci nie mieli na celu stworzenia jakiejkolwiek gitary; stworzyli gitarę z duszą. Cieszący oko, wysokiej klasy instrument, który przewyższa oczekiwania".

 

Modele bez cutaway’a są już na stanie; instrumenty z cutaway’em będą dostępne od połowy listopada 2016. Sugerowana cena detaliczna gitary Framus Legacy Acoustic Jörg Nassler Signature wynosi od 6470,08 PLN do 8540,65 PLN (w zależności od modelu). Cena obejmuje brązowy futerał Rockcase.

 

www.warwick.de

www.w-distribution.de