Guild T-Bird

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
Guild T-Bird

Do oferty Guilda powraca model S-200 T-Bird, który był produkowany w latach 1964-1968, zwracający uwagę unikatowym, asymetrycznym korpusem wykonanym z mahoniu.

Jako rasowy instrument retro, oryginalny T-Bird dołączył już wcześniej do kolekcji Dana Auerbacha z The Black Keys. Gitara ma wklejany, mahoniowy gryf w kształcie litery C oraz zaokrągloną na krawędziach podstrunnicę wykonaną z palisandru, ozdobioną perłowymi, prostokątnymi markerami.

 

Jednak Guild S-200 T-bird nie tylko wygląda, ale ma także niepowtarzalne walory brzmieniowe. Precyzyjna regulacja pozwala wydobyć najbogatszą paletę brzmień spośród wszystkich instrumentów Guilda. Jest to możliwe dzięki podwójnym przetwornikom Guild LB-1 Little Bucker, obsługiwanych czterema specjalnie skonfigurowanymi przełącznikami oraz czterema potencjometrami.

 

Na pokładzie znalazł się oryginalny mostek Hagstrom Vintage Tremar, będący reedycją wibrata montowanego w gitarach solidbody Guilda z lat 60., oferujący wyjątkowo miękkie działanie i brzmienie.

 

T-bird jest dostępny w wersji czarnej lub Antique Burst i dostarczany jest w komplecie z wysokiej klasy wzmacnianym gig-bagiem.

 

 

 

www.audiostacja.pl

www.guildguitars.com