Nowe modele RG w serii Iron Label Ibaneza

Newsy
Nowe modele RG w serii Iron Label Ibaneza

Ibanez powiększył rodzinę gitar Iron Label o 5 nowych modeli RG, będących odpowiedzią na prośby i uwagi fanów ciężkich brzmień, oraz oczywiście instrumentów japońskiej marki.

Podobnie jak niedawno zaprezentowane gitary z serii Iron Label S, nowe modele RG wyposażone są w blokowane klucze Gotoha i ultra-wygodne gryfy Nitro Wizard. Na pokładzie wykończonych w czarnym, matowym kolorze gitar znalazły się aktywne humbuckery EMG oraz przełączniki Kill-Switch

 

Korpusy gitar wykonano z mahoniu i ozdobiono kilkuwarstwowym bindingiem. 3-częściowe gryfy z klonu i bubingi (wyjątkiem jest 5-częściowa szyjka z klonu i orzecha w wersji ośmiostrunowej) zaopatrzono w zaokrąglone na krawędziach palisandrowe podstrunnice z progami jumbo.

 

Sześciostrunowy RGIR30BE-BKF posiada na pokładzie pickupy EMG 60 i 81 oraz mostek tremolo Edge Zero-II. Ibanez RGIR30BFE-BKF to wersja ze stałym mostkiem Gibraltar Standard II.

 

Siedmiostrunowe modele RGIR37BE-BKF i RGIR37BFE-BKF z ruchomym i stałym mostkiem wykorzystują humbuckery EMG 707 a ośmiostrunowy RGIR38BFE-BKF o skali 27" oferowany jest ze stałym mostkiem Gibraltar Standard II-8 oraz pickupami EMG 808.

 

www.ibanez.com

www.meinldistribution.pl