Máté Bodor endorserem Ibaneza

Newsy
Máté Bodor endorserem Ibaneza

Węgierski gitarzysta Máté Bodor, znany m.in. z gry w pirackiej ekipie z Alestorm, a także Leander Kills dołączył do grona artystów Ibaneza.

Międzynarodowa kariera Máté Bodora rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy wygrał stypendium w Guitar Institute w Londynie, w którym cztery lata później uzyskał licencjat. Podczas pierwszych lat studiów, Bodor zaczął jeździć w trasy z różnymi zespołami, m.in. Wisdom, z którymi supportował takie grupy jak Sylosis, Sabaton, Powerwolf czy Eluveitie. W 2015 dołączył do obecnie jednego z najbardziej znanych przedstawicieli pirackiego metalu - brytyjskiej grupy Alestorm. Wraz z zespołem wystąpił na europejskich festiwalach (Summer Breeze, Hellfest czy Rockharz), koncertował po Rosji i Australii, a także - u boku Sabaton - Wielkiej Brytanii.

W 2016 roku Bodor dołączył do węgierskiej supergrupy Leander Kills, której debiutancki album "Túlélő" znalazł się na szczycie krajowej listy przebojów. Na jesień gitarzysta ma zaplanowaną m.in. trasę Alestorm po Stanach Zjednoczonych oraz nagrywanie nowego albumu formacji, który prawodopodobnie ukaże się w 2017 roku.

www.ibanez.com