Nowe archtopy Epiphone z serii Masterbild Century

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowe archtopy Epiphone z serii Masterbild Century

Firma Epiphone zaprezentowała pięć nowych modeli gitar akustycznych typu archtop należących do reaktywowanej serii Masterbilt Century, wyposażonej w klasowe preampy i pickupy montowane w mostku.

Kolekcja Masterbilt Century łączy wysokiej klasy akustyki typu archtop z elektroniką pozwalającą na wierne oddanie naturalnego charakteru instrumentów. Na pokładzie zastosowano preampy eSonic HD oraz umieszczone pod siodełkami mostka pickupy Shadow NanoFlexHD.

 

W serii znalazło się 5 modeli: De Luxe i De Luxe Classic, Zenith i Zenith Classic oraz Olympic, wykorzystujących lite, świerkowe topy oraz gryfy z palisandrowymi lub hebanowymi podstrunnicami. Odtworzono też historyczne główki Epiphone z inkrustowanym banerem z masy perłowej, na których znalazło się siodełko z kości oraz postarzane, niklowane klucze Epiphone 18:1.

 

Epiphone Masterbilt Century De Luxe (okrągły otwór rezonansowy) i De Luxe Classic (otwory typu "f") oferują brzmienie pełnych korpusów archtop, Zenith (okrągły otwór rezonansowy) i Zenith Classic (otwory typu "f") to średniej wielkości, 16-calowe korpusy z laminowanymi bokami i tyłami z klonu płomienistego. Modele Masterbilt Olympic posiadają najmniejsze, mahoniowe korpusy z litymi świerkowymi topami z otworami rezonansowymi w kształcie tradycyjnych "f-ek".

 

Opcjonalnie do każdej gitary dostępny jest customowy futerał Masterbilt Century.

 

www.lauda-audio.pl

www.epiphone.com