Nowe Ibanezy w rocznicę "Passion and Warfare"

Newsy
Nowe Ibanezy w rocznicę "Passion and Warfare"

Z okazji 25 rocznicy "Passion and Warfare", drugiego albumu Steve Vaia, firma Ibanez zaprezentowała trzy nowe sygnowane modele gitar.

Album "Passion and Warfare" ukazał się we wrześniu 1990 roku, a stworzone z tej okazji, limitowane modele Ibaneza UV77 w trzech wersjach kolorystycznych można było po raz pierwszy zobaczyć w styczniu na targach NAMM Show 2016.

Wykończenia instrumentów nawiązują do kolorów okładki "Passion and Warfare". Każda wersja kolorystyczna powstała w 77 egzemplarzach. Są to modele:

UV77PSN "Passion" (niebieski/różowy),

UV77WFR "Warfare" (pomarańczowy/żółty)

UV77SVR "Silver" (srebrny/niebieski)


Specyfikacja:
- korpus z lipy amerykańskiej
- klonowy gryf UV
- palisandrowa podstrunnica
- progi jumbo
- markery w kształcie 'zanikającej piramidy'
- mostek Lo-Pro Edge 7
- pickupy DiMarzio Blaze
- Ultralite Tremolo
- w komplecie twardy futerał oraz certyfikat autentyczności

Z okazji rocznicy ukaże się również wznowiona edycja "Passion and Warfare" wzbogacona o dodatkowy krążek zatytułowany "Modern Primitive". Znajdą się na nim niewydane wcześniej utwory nagrane lub napisane przez gitarzystę w okresie między debiutancką płytą "Flex-Able" z 1984 roku a "Passion and Warfare" z 1990 r. Mówi Steve Vai: "Dla wszystkich, którzy dobrze znają "Flex-Able", to może być dziwny materiał, ponieważ nagrałem go, gdy miałem 20 lat. Jeśli posłuchasz "Passion and Warfare" może wydawać się, że gra tam zupełnie inny człowiek. Co wydarzyło się pomiędzy? Gdzie jest brakujące ogniwo?"

Zdjęcia: Krzysztof Inglik

www.ibanez.com