Akustyczny Ibanez AELFF10 Fanned Fret

Newsy
Akustyczny Ibanez AELFF10 Fanned Fret

W katalogu Ibaneza na 2016 rok pojawił się akustyczny model należący do serii AEL, z efektownie prezentującymi się, promieniście ułożonymi na podstrunnicy progami Fanned Fret.

Bardzo wygodny, nieco cieńszy korpus z pojedynczym wcięciem cutaway posiada top ze świerku Sitka oraz palisandrowe boki i tył.

 

Mahoniowy, satynowy gryf zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z 21 wachlarzowo ułożonymi progami, w wyniku czego każda struna posiada inną skalę - od 25" (635 mm) dla 1 struny do 26,8" (680 mm) dla struny najgrubszej. Taka konstrukcja zapewnia bardziej precyzyjną intonację dla każdej struny a wyrównane naprężenie skutkuje lepszą stabilnością grubszych strun. Promienisty układ progów jest też bardziej ergonomiczny poprzez naturalne dopasowanie do kątów nadgarstka przesuwającego się w dół i górę gryfu, co znacznie zwiększa komfort gry.

 

Wizualną stronę wzbogaca czarny binding korpusu oraz efektowna, abalonowo-klonowa rozeta. Całość uzupełnia okazały, palisandrowy mostek z kołkami Ibanez Advantage, siodełko i strunnik z kości oraz chromowane klucze Grover Die-cast.


Ibanez AELFF10 Fanned Fret wyposażony został w pickup Fishman Sonicore, wspierany przez preamp Ibanez AEQ-SP2 z wbudowanym tunerem i 2-zakresowym EQ. Układ udostępnia wyjścia jack 1/4" oraz zbalansowane XLR.

 

 

www.ibanez.com