NAMM 2016: Akustyczna seria gitar Washburn Heritage

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
NAMM 2016: Akustyczna seria gitar Washburn Heritage

Chociaż Washburn ostatnio przyciąga uwagę całą gamą elektrycznych modeli z serii Parallaxe, od dekad w ofercie marki dostępne są też klasowe gitary akustyczne, których ostatnią odsłonę reprezentuje nowa, przystępna cenowo seria Heritage.

W serii Heritage dostępne są cztery wersje, wśród których pierwszą jest linia Heritage 10 składająca się z 9 modeli o korpusach dreadnought, folk i grand auditorium - w większości oferowanych w naturalnym wykończeniu, z kilkoma modelami dostępnymi też w kolorach czarnym (B) i Tobacco Burst (TB) oraz jako instrumenty leworęczne (LH).

Wszystkie modele serii Heritage 10 posiadają topy z litego świerku Sitka, mahoniowe tyły i boczki, palisandrowe podstrunnice i mostki oraz customowe rozety i pickguardy tortoise Washburna. W gitarach elektro-akustycznych zastosowano układy Fishman 301T z wbudowanym tunerem.

Seria Heritage 20 oferuje palisandrowe boczki i tyły oraz główki kluczy z czarnego ebonitu a dostępny z korpusem grand auditorium Washburn HG26SCE wyróżnia się perłową inkrustacją główki, klonowym bindingiem i preampem Fishman 501T.

Linia Heritage 30 wnosi jesionowe boki i tył oraz złote wykończenie kluczy, w serii Heritage 40 pojawiają się dwa modele z korpusami jumbo z bokami i tyłem z klonu płomienistego.

 

www.musicinfo.pl

www.washburn.com