NAMM 2016: Vintage'owe piękności Ibaneza z serii Artstar Vintage i Artcore Vintage

Newsy
NAMM 2016: Vintage'owe piękności Ibaneza z serii Artstar Vintage i Artcore Vintage

Wśród wielu nowości Ibaneza na 2016 rok, które sukcesywnie będziemy prezentować, znalazły się wyjątkowe modele hollow-body z serii Artstar Vintage i Artcore Vintage, wyróżniające się efektownie postarzanym wykończeniem.

Należące do rodziny Ibanez Artstar Vintage modele ASV100FMD i AMV100FMD różnią się wielkością i kształtem korpusu oraz konfiguracją układu elektrycznego. Gitary posiadają korpusy wykonane z postarzanego, ozdobionego otarciami klonu płomienistego i wykończone są w kolorze Yellow Sunburst lakierem o niskim połysku. Wklejone 3-częściowe gryfy z mahoniu i klonu zaopatrzono w hebanowe podstrunnice z 22 progami medium i akrylowo-abalonowymi markerami. W osprzęcie posiadającym postarzane, chromowe wykończenie znalazł się stały mostek ART-1 ze strunociągiem Quik Change III.

 

Oba instrumenty wykorzystują parę humbuckerów Super 58 sterowanych 3-pozycyjnym i dwoma parami potencjometrów głośności i tonów. Ibanez ASV100FMD wyposażono w mini przełącznik systemu Tri-Sound, który w pozycji środkowej odłącza jedną cewkę humbuckera gryfowego, a w skrajnych pozwala na pracę szeregową bądź równoległą obu cewek. Model AMV100FMD pozwala na klasyczne rozłączanie cewek pickupów jednym z potencjometrów tonów i pracę w trybie single coil.

 

Seria Ibanez Artcore Vintage to znakomicie prezentujący się design starych instrumentów w postarzanym, satynowym wykończeniu Tobacco Burst. Dostępne są tu cztery modele: dwa z pojedynczym wcięciem AFV10A i AGV10A oraz dwa z podwójnym cutaway'em - ASV10A i AMV10A. Korpusy gitar wykonano z klonu posiadającego na powierzchni pieczołowicie wykonane, naturalnie prezentujące się zadrapania i wgłębienia. W postarzanym osprzęcie znalazły się mostki ART-1 z imponującymi strunociągami VT60 w wersjach gitar z pojedynczym wcięciem. Wklejane mahoniowe gryfy wyposażono w palisandrowe podstrunnice z akrylowymi markerami w kolorze Aged White.

 

Za brzmienie odpowiadają tu nowe, ceramiczne humbuckery Classic Elite, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz parami potencjometrów głośności i tonów.

 

www.ibanezguitars.pl

www.meinldistribution.pl