Leona - nowa seria gitar Cordoba

Newsy
Pozostałe artykuły marki CORDOBA
Leona - nowa seria gitar Cordoba

Firma Cordoba Guitars zaprezentowała dwa nowe modele gitar należące do nowej serii Leona.

Nowe modele Cordoba Leona L9-E i L10-E to inspirowane hiszpańskim stylem gitary akustyczne typu parlor (a więc gitary o mniejszym rozmiarze, szczególnie popularne wśród artystów bluesowych i folkowych) o stalowych strunach. Firma zapowiada je jako całkowitą nowość w ofercie, przeznaczoną dla wszystkich, którzy poszukują swobody, komfortu i większej łatwości w grze, dzięki mniejszemu rozmiarowi korpusu gitary.

Top, tył i boki korpusu Leona L9-E zbudowano z mahoniu, natomiast drewno wykorzystane do konstrukcji L-10E to świerk sitkajski (top) i palisander indyjski. Gitary zawierają zdobienia z kolorowego drewna, rozety i markery z macicy perłowej, logo firmy na główkach typu slotted, binding z klonu płomienistego oraz siodełko i podstrunnik z kości.

Gryf został połączony z korpusem na 12 progu, metodą tzw. hiszpańskiego obcasa. Gryfy obydwu modeli wykonano z mahoniu i uzupełniono palisandrową podstrunnicą. Lekkość korpusu i odpowiednie brzmienie stalowych strun zapewniona została dzięki hybrydowej konstrukcji ożebrowania fan/X-bracing. Ponadto gitary wyposażono w aktywne przetworniki piezo i klucze Grovera.