Córdoba Guitars prezentuje nową serię Mini II

Newsy

Szymon Kubicki

Córdoba Guitars prezentuje nową serię Mini II

Firma Córdoba Guitars odświeżyła cieszącą się dużym powodzeniem serię gitar Mini w podróżnym rozmiarze i nylonowymi strunami i zaprezentowała nową linię instrumentów Mini II.

Dzięki nowemu, choć oczywiście wciąż mniejszemu w porównaniu ze standardową gitarą, rozmiarowi menzury, wynoszącemu 580 mm (22 7/8”) gitary Mini II dopasowane są do stroju standard E, co znacząco ułatwia zaimprowizowane jamy gitarowe, a siodełko o szerokości 48 mm, zwiększy poczucie komfortu zwłaszcza u graczy początkujących i poruszających się między różnymi gatunkami. W porównaniu z instrumentami z pierwotnej serii Mini, modele Mini II są nieco większe (menzura Mini wynosiła 510 mm (20 1/8")) i mają głębsze pudła. O ile wiele gitar z krótką skalą przypomina w brzmieniu ukulele, tak instrumenty Córdoba Mini II mają cechować się ciepłym i pełnym gitarowym brzmieniem. W serii Mini II znalazły się trzy modele: Mini II MH, Mini II FMH oraz Mini II EB-CE.

Córdoba Mini II MH

To model w całości zbudowany z mahoniu, z czarnym bindingiem wykonanym z ABS, naklejkową rozetą przypominającą abalon oraz podstrunnicą i mostkiem z kompozytu drewna. Gitara posiada siodełko NuBone, 19 progów, markery z pearloidu w kształcie kropek oraz klucze Cordoba w wersji Satin Nickel z czarnymi główkami. Grubość gryfu przy pierwszym progu wynosi 19 mm, a przy dziewiątym - 20 mm. Długość całkowita instrumentu to 873 mm a długość korpusu - 403 mm. Instrument posiada naturalne wykończenie i został pokryty satynowym lakierem poliuretanowym.

 

Córdoba Mini II FMH

Mini II FMH posiada korpus z mahoniu płomienistego oraz gryf z mahoniu. Gitarę zdobi szylkretowy binding i rozeta z ABS. W porównaniu z modelem Mini II MH, korpus Mini II FMH jest krótszy o 6 mm (397 mm). Pozostałe elementy specyfikacji pozostają takie same jak w modelu Mini II MH.

 

Córdoba Mini II EB-CE

Boczki i tył instrumentu (oraz front główki) wykonano z hebanu cętkowanego a jednolity top z ze świerku. Do budowy gryfu posłużył mahoń, natomiast podstrunnicy i mostka, tak jak w pozostałych modelach, kompozyt drewna. Mini II EB-CE ozdobiono klonowym bindingiem topu, kremowo-czarną lamówką topu i płyty tylnej oraz naklejkową rozetą przypominającą abalon. Długość korpusu, który jako jedyny w serii Mini II posiada pojedyncze wcięcie, wynosi 397 mm. Mini II EB-CE to również jedyny model wyposażony w elektronikę - Belcat Ukulele Pickup z dwupasmową korekcją.

 

https://www.cordobaguitars.com