Córdoba Guitars prezentuje nową serię Mini II

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki CORDOBA
Córdoba Guitars prezentuje nową serię Mini II

Firma Córdoba Guitars odświeżyła cieszącą się dużym powodzeniem serię gitar Mini w podróżnym rozmiarze i nylonowymi strunami i zaprezentowała nową linię instrumentów Mini II.

Dzięki nowemu, choć oczywiście wciąż mniejszemu w porównaniu ze standardową gitarą, rozmiarowi menzury, wynoszącemu 580 mm (22 7/8”) gitary Mini II dopasowane są do stroju standard E, co znacząco ułatwia zaimprowizowane jamy gitarowe, a siodełko o szerokości 48 mm, zwiększy poczucie komfortu zwłaszcza u graczy początkujących i poruszających się między różnymi gatunkami. W porównaniu z instrumentami z pierwotnej serii Mini, modele Mini II są nieco większe (menzura Mini wynosiła 510 mm (20 1/8")) i mają głębsze pudła. O ile wiele gitar z krótką skalą przypomina w brzmieniu ukulele, tak instrumenty Córdoba Mini II mają cechować się ciepłym i pełnym gitarowym brzmieniem. W serii Mini II znalazły się trzy modele: Mini II MH, Mini II FMH oraz Mini II EB-CE.

Córdoba Mini II MH

To model w całości zbudowany z mahoniu, z czarnym bindingiem wykonanym z ABS, naklejkową rozetą przypominającą abalon oraz podstrunnicą i mostkiem z kompozytu drewna. Gitara posiada siodełko NuBone, 19 progów, markery z pearloidu w kształcie kropek oraz klucze Cordoba w wersji Satin Nickel z czarnymi główkami. Grubość gryfu przy pierwszym progu wynosi 19 mm, a przy dziewiątym - 20 mm. Długość całkowita instrumentu to 873 mm a długość korpusu - 403 mm. Instrument posiada naturalne wykończenie i został pokryty satynowym lakierem poliuretanowym.

 

Córdoba Mini II FMH

Mini II FMH posiada korpus z mahoniu płomienistego oraz gryf z mahoniu. Gitarę zdobi szylkretowy binding i rozeta z ABS. W porównaniu z modelem Mini II MH, korpus Mini II FMH jest krótszy o 6 mm (397 mm). Pozostałe elementy specyfikacji pozostają takie same jak w modelu Mini II MH.

 

Córdoba Mini II EB-CE

Boczki i tył instrumentu (oraz front główki) wykonano z hebanu cętkowanego a jednolity top z ze świerku. Do budowy gryfu posłużył mahoń, natomiast podstrunnicy i mostka, tak jak w pozostałych modelach, kompozyt drewna. Mini II EB-CE ozdobiono klonowym bindingiem topu, kremowo-czarną lamówką topu i płyty tylnej oraz naklejkową rozetą przypominającą abalon. Długość korpusu, który jako jedyny w serii Mini II posiada pojedyncze wcięcie, wynosi 397 mm. Mini II EB-CE to również jedyny model wyposażony w elektronikę - Belcat Ukulele Pickup z dwupasmową korekcją.

 

https://www.cordobaguitars.com