Ibanez SA1060WZC-NTF

Newsy
Ibanez SA1060WZC-NTF

Tegoroczna oferta Ibaneza obfituje w niezwykle ciekawe modele gitar, bardzo często wyróżniające się efektownym wykończeniem. Do tej szerokiej grupy należy niewątpliwie limitowany model SA1060WZC-NTF, wyposażony w egzotyczny top z drewna Ziricote oraz pickupy Seymour Duncana.

Gitara od niedawna dostępna jest w sprzedaży i należy do produkowanej w Indonezii linii Premium. Ibanez SA1060WZC-NTF posiada mahoniowy korpus o komfortowo wyprofilowanym kształcie znanym z serii S i SA, którego top wykonano z bardzo atrakcyjnie prezentującej się, egzotycznej odmiany drewna Ziricote. 5-częściowy, przykręcany gryf SA Premium z drewna wenge i bubingi zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z bindingiem i ozdobiono zmniejszającymi się, okrągłymi markerami z masy perłowej.

Na pokładzie znalazły się pickupy Seymour Duncana w układzie HSS - humbucker JB przy mostku i dwa single Vintage Flat wykorzystujące magnesy Alnico. Mostek tremolo SynchroniZR z wbudowanym systemem ZPS-FX pozwala na obustronne działanie lub, po przekręceniu specjalnej nakrętki z tyłu i ustabilizowaniu mostka w stałej pozycji, oferuje jednostronną pracę tremola.

www.ibanezguitars.pl