Seria gitar Guild Starfire

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
Seria gitar Guild Starfire

W ofercie Audiostacji pojawiły się niedawno gitary renomowanej marki Guild. Seria Starfire to jedna z najbardziej popularnych linii gitar Guilda.

Seria Starfire narodziła się na początku lat 60. XX wieku. Jej pierwszą ikoną był bluesman Buddy Guy, grający na instrumencie Starfire IV. Obecne gitary Starfire nawiązują do autentycznego brzmienia Guilda z tamtych czasów. Mają identyczne kształty (z podwójnym zaokrąglonym lub pojedynczym florenckim wcięciem), kąty łuków i profile gryfów. Z oryginałami są zgodne także pickupy (LB-1) i osprzęt, między innymi niklowane tremolo Guild Bigsby Vibrato.


Gitary Starfire III z wydrążonym korpusem hollow są wyposażone w 2 przetworniki dual-coil, które nadają głębsze brzmienie i przestronne ciepło charakterystyczne dla klasycznego humbuckera. Chyba najbardziej popularnymi modelami serii są modele Starfire IV z korpusem semi-hollow i osprzętem Guilda. Warto w nich zwrócić uwagę na trzyczęściowy gryf mahoniowo-klonowy wklejony w korpus, piękny strunociąg w kształcie harfy i wyjątkowe klucze w otwartej konstrukcji. Z kolei Starfire V to prestiżowe instrumenty z korpusem semi-hollow wykonanym z mahoniu, przeznaczone dla najbardziej wymagających gitarzystów. Podobnie jak  mają trzyczęściowy gryf, ale wyposażone są także m.in. w mostek Tune-O-Matic wykonany z palisandru i klucze Grover Sta-Tite Die-Cast.


Gitary Guild dostępne są już w najlepszych sklepach muzycznych w kraju.

www.audiostacja.pl
www.guildguitars.com