Ibanez Mick Thomson Signature MTM1 BK

Newsy
Ibanez Mick Thomson Signature MTM1 BK

W ofercie Ibaneza pojawiła się najnowsza sygnatura gitarzysty Slipknota, Micka Thomsona, odwołująca się bezpośrednio do pierwszego modelu MTM1 zaprezentowanego w 2006 roku.

Unikalne brzmienie Slipknota charakteryzuje perfekcyjny timing i miażdżące riffy w obniżonych strojach, przy których równie perfekcyjnie sprawdzi się nowa sygnatura gitarzysty MTM1 BK, zaprezentowana w tym roku przez Ibaneza w czarnym wykończeniu i wyposażona w opracowane przy udziale muzyka pickupy Seymour Duncana.


Podobnie jak pierwszy, czerwony sygnowany model MTM1 z 2006 roku nowy Ibanez MTM1 BK prezentuje konstrukcję neck-through z mahoniowym korpusem i 5-częściowym gryfem Wizard III wykonanym z drewna klonu i orzecha. Otoczoną bindingiem palisandrową podstrunnicę z 24 progami jumbo ozdobiono charakterystyczną inkrustacją SEVEN, będącą znakiem firmowym gitarzysty.

Produkowany w indonezyjskiej fabryce Ibaneza instrument posiada w układzie elektrycznym sygnowane przez Micka aktywne humbuckery Seymour Duncan Blackouts EMTY, wykorzystujące magnesy Alnico i dostarczające jeszcze bardziej zwartego dołu. Całość sterowana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem i pojedynczym potencjometrem głośności.

W osprzęcie znalazł się stały mostek FX Edge III oraz zamknięte klucze zamontowane w jednym rzędzie na odwróconej główce. Ibanez Mick Thomson MTM1 BK strojony jest fabrycznie do 1C#, 2G#, 3E, 4B, 5F#, 6B przy wykorzystaniu strun o grubości 11-49 (.011/.014/.018/.028/.038/.049).

www.ibanezguitars.pl