Guild wraca do gry!

Newsy
Pozostałe artykuły marki GUILD
Guild wraca do gry!

Jedna z najbardziej kultowych gitarowych marek dostępna jest już w ofercie Audiostacji. Guild to najwyższa jakość brzmienia, oryginalna konstrukcja i idealne wykończenie.

Po gitary Guild sięgali niemal wszyscy, od Richiego Havensa, który otworzył festiwal Woodstock w 1969 roku, po Kima Thayila z Soundgarden. Gitarzysta zespołu The Black Keys zagrał na swojej gitarze Guild Thunderbird z 1964 roku utwór "Gold on the Ceiling" (w 2011 roku ukazał się na płycie "El Camino"). Natomiast w 2012 roku David Byrne, założyciel zespołu Talking Heads, podczas wspólnej pracy z St. Vincent nad albumem "Love this Giant", grał na swojej gitarze Guild F15-CE. Do grona muzyków sięgających po Guilda można zaliczyć takie sławy, jak np. Buddy Guy, John Lee Hooker, Mark Knopfler, John Lennon, Roy Orbison czy Tom Waits.


Czy w ogóle są gitarzyści, którzy nie grali na Guildzie?


Guild
oferuje kilka kolekcji gitar akustycznych o różnym kształcie i stylu, gitary elektryczne oraz basowe. Kształtem i brzmieniem kolekcje gitar nawiązują do najlepszych czasów w swojej historii. Przykładowo kolekcja Newark St. stylizowana jest na klasycznych gitarach i basach Guilda z lat 50. i 60. XX wieku, a kolekcja Westerley odwołuje się do lat 70. XX wieku - czasów największego rozwoju w produkcji gitar akustycznych.

Po gitary Guild zapraszamy do najlepszych sklepów muzycznych w kraju!

Zapraszamy także na fanpage dystrybutora na Facebooku www.facebook.com/Audiostacja

www.audiostacja.pl