Gitary Washburn Rover Travel RO10 ponownie w Polsce

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Gitary Washburn Rover Travel RO10 ponownie w Polsce

Czy wybierając się na wakacje, imprezę czy ognisko zostawiliśmy kiedyś naszą ukochaną gitarę w domu z tak prozaicznego powodu jak jej gabaryty? Większości z nas zapewne przytrafiło się to nie raz! Firma Washburn postanowiła rozprawić się z tego rodzaju dylematami raz a porządnie, wypuszczając na rynek genialny model Rover RO10!

Podczas gdy mały korpus Washburna Rover RO10 przypomina raczej ukulele, gitara ta może pochwalić się 19-progowym gryfem o długości 24 cali, który sprawia, że na instrumencie tym gra się praktycznie tak samo jak na normalnej wielkości gitarze. Przez swój spłaszczony korpus, dźwięki wydobywające się z RO10 zdominowane są przez wysokie tony. Nie mniej jednak, dźwięki te są znacznie pełniejsze i donośne, niż można by oczekiwać po tak małym instrumencie.


Gitara posiada płytę wierzchnią wykonaną ze świerku, mahoniowy korpus oraz gryf, a do budowy podstrunnicy użyto palisandru. Wszystko to jest solidnie połączone, a matowe wykończenie jest bardzo odporne na uderzenia i zadrapania. Dostępne są też modele z topem wykonanym cedru lub egzotycznych odmian drewna jak Koa, Zebrawood czy klon Spalted. Firma Washburn posiada w sprzedaży także pickupy, dzięki którym można przekształcić Rovera w gitarę elektroakustyczną.


W zestawie dołączany jest futerał, zestaw trzech piórek, CD-ROM z przydatnymi informacjami oraz zestaw do strojenia. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na solidne wykonanie futerału, który jest bardzo wytrzymały, a konstruktorzy zaplanowali, aby mieścił się nawet na półce pasażerskiej w samolocie. Do futerału dołączono także paski, dzięki którym z łatwością przytroczymy instrument do plecaka czy walizki.

Cena zestawu z gitarą z topem świerkowym wynosi 754 zł, lub 875 zł w przypadku instrumentu z wbudowanym mikrofonem i preampem.

www.musicinfo.pl
www.washburn.com