Ibanez RC430 i RC465HM

Newsy
Ibanez RC430 i RC465HM

W ofercie Ibaneza dostępne są tegoroczne, wyposażone w pickupy single-coil modele RC430 i RC465HM, wchodzące w skład prezentującej oryginalny styl retro serii Roadcore.

Wykończony w kolorze Candy Apple Red Ibanez RC430 posiada lipowy korpus, do którego przykręcono klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą. Za brzmienie odpowiada trio singli Core Tone S z magnesami Alnico, obsługiwanych 5-pozycyjnym przełącznikiem, potencjometrem głośności oraz dwoma regulatorami tonów odpowiednio dla przetwornika gryfowego i środkowego. Na pokładzie zamontowano też klasyczny, chromowany mostek tremolo. Gitara dostępna jest też w białym kolorze Ivory oraz jako wersja RC430M z klonową podstrunnicą i wykończeniem Sunburst.

Ibanez RH465HM prezentuje konstrukcję semi-hollow, w której klonowo-mahoniowy korpus wykończony w kolorze Sunburst posiada wydrążoną komorę rezonansową. Klonowy gryf zaopatrzono w klonową podstrunnicę z 22 progami medium. W układzie elektrycznym znalazł się singiel Core Tone CS przy gryfie oraz humbucker Core Tone CH przy mostku, sterowane 3-pozycyjnym switchem oraz potencjometrami głośności i tonów. Całość uzupełnia stały, chromowany mostek oraz kilkuwarstwowy, kremowy binding korpusu.

www.ibanezguitars.pl