Nowe Ibanezy Roadcore w wersji Prestige i Premium

Newsy
Nowe Ibanezy Roadcore w wersji Prestige i Premium

Ibanez zaprezentował nowe modele Roadcore - RC1320 i RC720, które w tym roku dołączyły do serii Prestige i Premium japońskiego producenta.

Ibanez RC1320-DBS należący do produkowanej w Japonii serii Prestige posiada mahoniowy korpus wykończony w przypalanym, brązowym kolorze otoczony na krawędzi szerokim bindingiem. Klonowy gryf zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z akrylowymi markerami oraz 22 progami. W układzie elektrycznym znalazł się humbucker Seymour Duncan JB w pozycji przy mostku oraz umieszczony w srebrnej puszcze Seymour Duncan ’59. Potencjometr tonów typu push-pull pozwala na rozłączanie cewek pickupów. Osprzęt uzupełnia stały mostek Ibanez Tight-Tune.


Dołączający do indonezyjskiej linii Premium Ibanez Roadcore RC720-CNF wyróżnia się palisandrowym topem na mahoniowym korpusie, do którego przykręcono 3-częściowy, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą oraz główką wykończoną w kolorze korpusu. Układ elektryczny tworzą klarownie brzmiące humbuckery Ibanez Core Tone a całość uzupełnia stały mostek Tight-Tune ze strunami przechodzącymi przez korpus instrumentu.

www.ibanezguitars.pl