Xotic BB Peamp Andy Timmons Signature

Newsy
Pozostałe artykuły marki XOTIC
Xotic BB Peamp Andy Timmons Signature

Firma Xotic wypuszcza kolejną, limitowaną serię swoich efektów. Tym razem na obudowie BB Preampu podpis złożył Andy Timmons.

Według naszych informacji, efekty te w liczbie jedynie 10 sztuk, właśnie dotarły do Firmy Muzycznej z Krakowa! Całkowity nakład zaplanowany przez firmę Xotic do rozesłania po całym świecie to 1000 sztuk, więc chętni powinni się wykazać refleksem...

Xotic to amerykańska manufaktura, która w ciągu ostatnich lat swoimi produktami podbiła serca i muzyczne umysły najbardziej uznanych gitarzystów. Firma znana jest z efektów gitarowych, które nie zastępują oryginalnego brzmienia instrumentu, ale doskonale się z nim stapiają, wzbogacając go w bardzo naturalny sposób.

BB znaczy tyle co "blues breaker", czyli w dosłownym tłumaczeniu - łamacz bluesa. Jest to w zasadzie efekt typu overdrive, ale dzięki zastosowaniu w obwodzie stopnia przedwzmacniacza doskonale sprawdza się też jako typowy clean booster.

Najnowsza odsłona tego efektu stworzona została w ścisłej współpracy z Andy Timmonsem. Jak mówi sam artysta, jego BB Preamp charakteryzuje "Bardzo ciepłe brzmienie, słodkie harmoniczne oraz idealna ilość kompresji, która brzmi równie dobrze na czystym i przesterowanym kanale wzmacniacza."

Notabene, trójcę efektów Xotic, w tym BB Preamp, testowaliśmy w numerze 12/2008 Gitarzysty. Wcześniej informowaliśmy też o specjalnej edycji RC Boostera, zbudowanego specjalnie dla Scotta Hendersona