NAMM 2015: Jackson Juggernaut HT6 i HT7

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
NAMM 2015: Jackson Juggernaut HT6 i HT7

Firma Jackson zaprezentowała nowe modele Juggernaut HT6 i HT7 sygnowane przez Misha Mansoora.

Firma określa modele Juggernaut HT6 i siedmiostrunowy HT7, opracowane we współpracy z gitarzystą Periphery, jako Jacksony, 'których nikt nigdy wcześniej nie widział ani nie słyszał.'

Kształt gitar inspirowany jest klasyczną konstrukcją Jacksona 'Dinky', z gładko zaokrąglonymi rogami, wygodnym wcięciem w miejscu połączeniem korpusu z gryfem i pięknym topem z klonu pikowanego klasy AAA. Na uwagę zasługuje klonowy gryf, przymocowany do korpusu za pomocą śrub (bolt-on), wycinany metodą quartersawn, co można ocenić na podstawie pionowo ułożonych słojów drewna.

Spersonalizowany gryf został sprofilowany zgodnie z preferencjami Mansoora i został wyposażony w grafitowe wzmocnienie, binding z syntetycznej kości słoniowej (ivoroid) oraz regulację krzywizny gryfu za pomocą nakrętki. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 20" nabito 24 progi typu jumbo wykonane ze stali nierdzewnej oraz wyposażono ją w markery typu 'pirania' i luminescencyjne kropki Luminlay.


Pozostałe elementy gitary to główka wyposażona w blokowane klucze Hipshot umieszczone po obu stronach (po trzy w modelu sześciu strunowym oraz cztery na górze i trzy na dole w modelu HT7), mostek Hipshot typu hard tail, pojedyncze pokrętło VOLUME i czarny hardware. Gitara posiada przetworniki Bare Knuckle “Juggernaut", pięciopozycyjny przełącznik oraz wbudowany przełącznik push-pull.

Gitary dostępne są w wykończeniach: Amber Tiger Eye, Laguna Burst, Matte Black, Matte Blue Frost oraz Silverburst Sparkle.


Ponadto Jackson opracował również specjalną wersję gitar Juggernaut HT6 i HT7 nazwaną "Bulb" - od pseudonimu Mansoora. Modele ozdobione są dodatkowym znacznikiem w kształcie charakterystycznej litery "P" umieszczonym na 12 progu. Wzór litery "P" z kropkami wprost nawiązuje do oprawy graficznej najnowszego podwójnego albumu Periphery, zatytułowanego tak jak gitara "Juggernaut". Ponadto sygnowane przetworniki Bare Knuckle “Juggernaut" umieszczono w niklowanej osłonie z wygrawerowanym logo Bulb.

Zdjęcia: www.jacksonguitars.com oraz https://www.facebook.com/jacksonguitarsusa