Ibanez DCM100 - sygnowany model Dino Cazaresa

Newsy
Ibanez DCM100 - sygnowany model Dino Cazaresa

W ofercie Ibaneza pojawił się nowy, siedmiostrunowy model DCM100, sygnowany przez gitarzystę Fear Factory, Dino Cazaresa.

Ibanez DCM100 posiada mahoniowy korpus, do którego przykręcono 3-częściowy gryf DCM z odwróconą główką, złożony z drewna klonu i bubingi oraz wzmacniany tytanowymi prętami KTS. Na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 16" nabito 24 progi Jumbo z wykończeniem znanym z serii Prestige.


Za przeniesienie brzmienia odpowiada pojedynczy, sygnowany przez gitarzystę, aktywny humbucker Seymour Duncan Retribution, zamontowany oczywiście w pozycji przy mostku i sterowany pojedynczym potencjometrem głośności. Całość uzupełnia rasowy mostek tremolo Lo-Pro Edge 7 wykończony w kolorze Cosmo Black.

Znakomicie prezentująca się gitara, jak przystało na prawdziwą, metalową maszynę, posiada powiększoną do 26,5" (673 mm) skalę, zapewniającą odpowiednio stabilne naprężenie przy wykorzystaniu strun o zwiększonej grubości. Ibanez DCM100 fabrycznie strojony jest o cały ton w dół do 1D, 2A, 3F, 4C, 5G, 6D, 7A.www.ibanezguitars.pl