Mesa Boogie Mark Five Twenty-Five

Newsy
Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Mesa Boogie Mark Five Twenty-Five

Firma Mesa Boogie zaprezentowała nową głowę Mark Five Twenty-Five, łączącą w kompaktowej obudowie zarówno klasyczne jak i nowoczesne, metalowe brzmienia znane z kultowych odmian serii Mark.

Bardziej kompaktowa wersja rozbudowanego modelu Mark Five oferuje 2 kanały oraz 25 W mocy, która może być obniżona niezależnie w kanałach do 10W. Wzmacniacz wykorzystuje 2 lampy mocy EL84 i 6 lamp 12AX7 w preampie. Kanały udostępniają 6 różnych modów - w pierwszym są to Clean, Fat lub Crunch, kanał drugi pozwala na wybór legendarnych już brzmień Mark IIC+, Mark IV i Xtreme.


Niezależną, pełną korekcję z opcją podbicia nasycenia w środku pasma (MID/BOOST) wspiera 5-zakresowy korektor graficzny z możliwością dowolnego przyporządkowania kanałów i obsługi przełącznikiem nożnym. Możliwości brzmieniowe uzupełnia pogłos sprężynowy z oddzielną regulacją poziomu dla obu kanałów (z tyłu wzmacniacza) oraz buforowana pętla efektów.

Na pokładzie Mesa Boogie Mark Five Twenty-Five znalazł się też nowy symulator głośników CabClone z wyjściem XLR i wewnętrznym obciążeniem, udostępniający dwa rodzaje brzmienia kolumn zamkniętych i otwartych. Head posiada wbudowane wyjście słuchawkowe i waży jedynie 7,5 kg.

www.lauda-audio.pl
www.mesaboogie.com