Gary Holt endorserem ESP Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Gary Holt endorserem ESP Guitars

Gitarzysta zespołów Exodus i Slayer, Gary Holt dołączył do rodziny endorserów ESP Guitars.

Gary Holt nie ukrywa zadowolenia: "Jestem bardziej niż podekscytowany powrotem do rodziny ESP. Ich nowe gitary są niesamowite i nie mogę się już doczekać, kiedy zaprezentuję światu nowy sygnowany model. Zapowiada się naprawdę chora shredderska maszyna wyposażona w miażdżące brzmienie, z którego ESP słynie od dawna. Z niecierpliwością czekam na chwilę, kiedy pozwolę tej bestii zaryczeć."

Przyjaciel Holta i dawny kolega z Exodus, jak również endorser ESP, Kirk Hammett nie szczędzi pochwał: "Dzięki swoim szalonym riffom i solówkom, które prezentuje w Exodus, Gary wpłynął na całą generację metalowych gitarzystów. Cieszę się, że dołączył do ESP." Wtóruje mu Chris Cannella, dyrektor ESP do spraw współpracy z artystami: "Jestem dumny, że Gary znalazł się na naszym pokładzie. On jest nie tylko jednym z najlepszych metalowych gitarzystów na ziemi, on stworzył thrash metal".

Gary Holt dołączył do Exodus w 1981 roku, krótko po powstaniu zespołu. Szybko został głównym twórcą jego muzyki i dziś jest jedynym stałym członkiem Exodus, który zagrał na wszystkich albumach. W 2011 roku zastąpił w koncertowym składzie Slayera borykającego się z problemami zdrowotnymi Jeffa Hannemana, a po jego śmierci w 2013 roku dołączył do grupy na stałe.

Wcześniej Gary Holt był endorserem firmy Schecter, która stworzyła dla niego zwracający uwagę, "zakrwawiony" model Gary Holt V-1 FR.