Nowe 7- i 8-strunowe gitary B.C Richa

Newsy
Pozostałe artykuły marki B.C. RICH
Nowe 7- i 8-strunowe gitary B.C Richa

B.C. Rich zaprezentował trzy nowe modele siedmio- i ośmiostrunowych gitar: Warlock Lucky, Villain Escape oraz Jr. V Lucky, prezentujące wysoki poziom jakości wykonania i materiałów przy niewygórowanej cenie.

Wszystkie gitary 7-strunowe dysponują standardową skalą 25,5", a modele 8-ostrunowe posiadają menzurę o długości 27".


B.C. Rich Warlock Lucky 7
i Lucky 8 mają mahoniowe korpusy o drapieżnym, znanym z modeli Warlock kształcie, wykończone na wysoki połysk w czarnym kolorze. Satynowe gryfy wykonano z klonu i zaopatrzono w palisandrowe podstrunnice o promieniu 12", posiadające biały binding oraz 24 progi jumbo. W układzie elektrycznym znalazły się tu dwa zapewniające odpowiednio potężne brzmienie pickupy Duncan Designed Blackout.

Jr. V Lucky 7 i Lucky 8 posiadają identyczne specyfikacje z modelami Warlock, różnią się od nich jedynie kształtem korpusu typu 'V' oraz brakiem drugiej gałki głośności w układzie elektrycznym.

Dla gitarzystów szukających bardziej konwencjonalnych kształtów B.C. Rich przygotował gitary Villain Escape 7 i Escape 8 o lipowych korpusach, klonowych gryfach oraz podstrunnicach z płaskim radiusem 16", które ozdobiono dodatkowo perłowymi inkrustacjami w kształcie kości. Na pokładzie znalazły się dwa humbuckery B.D.S.M., a całość od strony wizualnej uzupełnia jeszcze biały binding profilowanego korpusu.

www.emuzyk.pl
www.bcrich.com