Testujemy Jacksony z serii JS Dinky

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Testujemy Jacksony z serii JS Dinky

W kwietniowym numerze Gitarzysty bierzemy pod lupę trzy Jacksony z budżetowej serii JS Dinky

W odpowiedzi na liczne prośby Czytelników o test gitar z niższego przedziału cenowego w tym miesiącu przyjrzymy się trzem modelom Jacksona, próbując odpowiedzieć na Wasze najczęstsze pytanie: czy warto?

Jackson to amerykańska firma, która rozpoczęła swą regularną działalność około 1980 roku. Grover Jackson, partner Wayne’a Charvela, skonstruował dla Randy’ego Rhoadsa gitarę o asymetrycznym kształcie typu "V". Ponieważ uznał, że dla zwykłych użytkowników Charvela może być ona zbyt szokująca, umieścił na główce swoje własne nazwisko. Zainspirowało go to do założenia własnej firmy, której instrumenty zyskały zagorzałych zwolenników na całym świecie.

Dinky to gitara, której protoplastą jest Stratocaster. Do różnic zaliczyć można bardziej agresywny profil korpusu, brak płytki montażowej dla elektroniki oraz oczywiście inny kształt główki. Jednakże ogólna koncepcja "superstrata" jest tu wciąż bardzo widoczna. Model ten produkowany jest w ponad piętnastu wariantach: USA Select (DK1), Pro (DK2L, DK2M, DK2S, DK2T, DK2FF), Pro Artist (Christian Olde Wolbers i Adrian Smith), MG (DKMGT, DXMG), X (DX10D, DX7), Performer (RR7) oraz JS (JS1, S20, JS30DK, JS30DKT Hardtail).

Ostatnia seria (JS) wytwarzana jest z myślą o początkujących muzykach i produkowana w Indiach w celu maksymalnego obniżenia kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Te właśnie gitary stanowią przedmiot naszego testu. A oto dane techniczne testowanych instrumentów: konstrukcja bolt-on, korpus z cedru indyjskiego, szyjka z klonu, podstrunnica z palisandru, 22 progi jumbo, mostek 2-Point Fulcrum Tremolo (w JS1 i JS20) oraz Floyd Rose Licensed (w JS30), przetworniki to 2xJE10 (w JS1), JE10 i 2xJE14 (wJS20) oraz 2xCVR2 (w JS30), wszystkie trzy gitary mają po dwa potencjometry (VOLUME i TONE), przełączniki 3-pozycyjne (w JS1 i JS30) i 5-pozycyjny (w JS-20).

Zapraszamy do lektury testu w kwietniowym numerze magazynu Gitarzysta!