Jackson Custom Shop Special Edition PC1 Ebony

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson Custom Shop Special Edition PC1 Ebony

Seria Custom Select Jackson Guitars, w skład której wchodzą najwyższej klasy instrumenty, powiększyła się o specjalną edycję modelu PC1 Ebony.

Jak przystało na topowy instrument gitara zbudowana jest z najwyższej klasy drewna i komponentów. Prawdziwie shredderska maszyna produkowana jest w USA i korzysta z tradycji Custom Shopu Jacksona ze złotych lat 80. ubiegłego wieku.


PC1 Ebony
jest specjalną wersją sygnowanego przez Phila Collena modelu PC1. Olejowany, karbonizowany gryf z klonu quartersawn został zaopatrzony w hebanową podstrunnicę o zmiennym promieniu 12" - 16" i przykręcony do wykończonego czarnym matowym lakierem, mahoniowego korpusu.

W układzie elektrycznym typu HSS znalazł się humbucker DiMarzio Super 3 pod mostkiem, singiel Sustainer Driver w środku oraz DiMarzio HS-2 przy gryfie. Całość sterowana jest 5-pozycyjnym przełącznikiem, potencjometrami głośności, tonów oraz poziomu nasycenia 18-woltowego systemu sustainera. Dodatkowe dwa mini switche służą do włączania Sustainera oraz balansu pomiędzy wybrzmiewającymi harmonicznymi a standardowym sygnałem pickupów.


Czarny osprzęt tworzą blokowane klucze Gotoha oraz mostek tremolo Floyd Rose Original. Wizualną stronę dopełnia 'stratowa' czarna główka z abalonowym logo Jacksona.


www.jacksonguitars.com