Mesa/Boogie CabClone

Newsy
Pozostałe artykuły marki MESA BOOGIE
Mesa/Boogie CabClone

Firma Mesa/Boogie zaprezentowała symulator kolumny głośnikowej, posiadający wewnętrzne obciążenie pozwalające na wyprowadzenie brzmienia wzmacniacza lampowego bez potrzeby fizycznego podłączania głośnika.

Pasywna konstrukcja Mesa/Boogie CabClone nie potrzebuje stosowania zewnętrznego, dodatkowego zasilania i współpracuje ze wzmacniaczami nie przekraczającymi 100 W mocy. Wbudowane gniazdo słuchawkowe umożliwia też ciche ćwiczenie w domowym zaciszu.


Na pokładzie znalazły się trzy typy symulacji kolumn gitarowych. Closed Back odpowiada brzmieniu brytyjskich kolumn 4x12 z lekko podciętym środkiem oraz uwypuklonymi wyższymi harmonicznymi. Pozycja Open Back odwzorowuje otwarte kolumny z zaakcentowaną najwyższą górą pasma i oferuje jaśniejsze, klarowne brzmienie o szybszym ataku. Vintage to ciemniejsze i najbardziej skompresowane barwy, które sprawdzą się najlepiej przy grze solowej.

Umieszczone na froncie pokrętło D.I. pozwala na płynne dopasowanie sygnału wyjściowego w bardzo szerokim zakresie od czułości mikrofonowej (-30dB), przez poziom dla instrumentów (-10dB) do sygnału +4dB. Całość uzupełniają przełączniki fazy Phase In/180 oraz Ground/Lift.


www.lauda-audio.pl

www.mesaboogie.com