Limitowana edycja Jackson Custom Shop 30th Anniversary Soloist

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Limitowana edycja Jackson Custom Shop 30th Anniversary Soloist

Jackson Guitars zaprezentował tegoroczną, produkowaną w USA serię gitar Custom Select, w skład której wchodzi jubileuszowy model Jackson Custom Shop 30th Anniversary Soloist.

Jackson Custom Shop 30th Anniversary Soloist budowany jest ręcznie przez wieloletniego lutnika Jacksona, Mike'a Shannona i upamiętnia debiut modelu Soloist z 1984 roku.


Gitara o konstrukcji neck-through-body posiada korpus z topoli oraz trzyczęściowy gryf z klonu quartersawn. Hebanowa nakładka o zmiennym promieniu 12"-16"(304,8 mm - 406,4 mm) otoczona została bindingiem oraz ozdobiona markerami 'płetwy rekina' z masy perłowej. Osprzęt tworzy ruchomy mostek Floyd Rose w oryginalnym stylu z 1984 r. oraz klucze Jacksona.


Na pokładzie znalazły się trzy aktywne pickupy EMG w układzie S/S/H - single SA1 w środku i przy gryfie oraz humbucker EMG 81 w pozycji przy mostku. Całością sterują trzy dedykowane mini-przełączniki wraz z trzema oddzielnymi potencjometrami głośności.

Jackson Custom Shop 30th Anniversary Soloist oferowany jest w wykończeniu Gloss Black, Ivory, Ferrari Red, Pink i Yellow oraz dostarczany jest w pamiątkowym futerale 30th Anniversary Soloist.

www.jacksonguitars.com