Taurus Stomp-Head 2.HG

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAURUS
Taurus Stomp-Head 2.HG

W ofercie rodzimej marki Taurus Amplification pojawiła się kolejna wersja kompaktowego wzmacniacza podłogowego - Stomp-Head 2.HG.

Stomp-Head 2.High Gain wykorzystuje autorską technologię Master Tube Design, będącą nowatorską koncepcją budowy wzmacniaczy gitarowych wykonanych w kompaktowej formie. Technologia ta wykorzystuje wszelkie najważniejsze cechy lamp, które decydują o brzmieniu wzmacniaczy gitarowych. Praktyczna głośność i charakter brzmienia wzmacniaczy opartej na technologii MTD jest taka sama jak tradycyjnych wzmacniaczy lampowych o tej samej mocy.


Taurus Stomp-Head 2.HG
to w pełni analogowa konstrukcja z wbudowaną lampą 12AX7, oddająca do dyspozycji 60 W mocy przy kompaktowych wymiarach i wadze zaledwie 1,8 kg. Dedykowany przełącznik pozwala na obniżenie mocy do 25 W, wzmacniacz automatycznie dopasowuje też impedancję do podłączonej kolumny. Można go położyć na scenie, zamontować w pedalboardzie lub używać jako head umieszczając na kolumnie gitarowej.

Do dyspozycji mamy 2 kanały Clean i Lead, przełączane przyciskiem CHANNEL, oferujące cały przekrój barw od czystych, przez crunche po mocny high-gain. Kanały posiadają też niezależną korekcję BASS, MIDDLE, TREBLE. Z tyłu obok gniazd szeregowej pętli efektów umieszczono też przełącznik GAIN podbijający czułość wejścia o 6dB oraz switch Presence Mode, zmieniający zakres najwyższych częstotliwości.

Stomp-Head może być używany również jako samodzielny preamp gitarowy. Wyjście liniowe z symulacją kolumny głośnikowej pozwala go podłączyć do wejścia miksera lub wzmacniacza mocy z szerokopasmową kolumną głośnikową oraz uzyskać dźwięk zbliżony do barwy kolumny gitarowej na głośnikach Celestion Vintage 30. Całość uzupełnia drugi przełącznik nożny MUTE oraz gniazdo do podłączenia zewnętrznego kontrolera przełączającego kanały. W ofercie dostępna jest też wersja Classic o oznaczeniu Stomp-Head 2.CL.

www.taurus-amp.pl

Powiązane artykuły