Ibanez ARZ6UC

Newsy
Ibanez ARZ6UC

Już niedługo w ofercie Ibaneza pojawi się wysokiej klasy model Ibanez ARZ6UC, należący do nowej serii Prestige Uppercut, wyposażonej w pokładowe przetworniki Bare Knuckle.

Mahoniowy korpus gitary posiada rzeźbioną, klonową płytę wierzchnią i wykończony jest matowym, czarnym lakierem. Trzyczęściowy, wklejany, mahoniowo-klonowy gryf wyposażony jest w pozbawioną markerów,  hebanową podstrunnicę z nabitymi 24 progami jumbo. Całość zdobiona jest przez czarno-biały, kilkuwarstwowy binding oraz oryginalną inkrustację z masy perłowej na główce.

Najwyższej klasy osprzęt tworzy poszerzany, stały mostek tune-o-matic Ibanez Tight-Tune ze strunociągiem oraz blokowane klucze Gotoh Magnum Lock.

W układzie elektrycznym zamontowano parę ręcznie nawijanych humbuckerów Bare Knuckle Nailbomb z oryginalnie postarzanymi, metalowymi puszkami, 3-pozycyjny przełącznik oraz dwa pokrętła głośności i wspólny regulator tonów.

Ibanez ARZ6UC posiada menzurę o długości 25,1" (638 mm) i strojony jest fabrycznie o cały ton w dół do 1D, 2A, 3F, 4C, 5G, 6D.

www.meinldistribution.pl
www.ibanezguitars.pl