Ibanez AR2619 Prestige

Newsy
Ibanez AR2619 Prestige

Ibanez zaprezentował nowy model AR2619 należący do linii Prestige, będący wierną reprodukcją oryginalnego instrumentu produkowanego w latach 70.

Gitary z serii Artist reprezentują prawdziwą klasykę wśród instrumentów Ibaneza i były jednymi z pierwszych, oryginalnych konstrukcji produkowanych przez japońską markę we wczesnych latach 70. ubiegłego wieku.


Ibanez AR2619 Prestige
posiada mahoniowy korpus z topem z klonu płomienistego, który wykończony został w kolorze Antique Violin. Wklejany, 3-częściowy klonowy gryf zaopatrzono w hebanową podstrunnicę z 22 progami medium, ozdobioną dużymi markerami z masy perłowej i abalonu.

W gitarze zamontowano taki sam jak w oryginale, powiększony mostek Gibraltar ze strunociągiem Quik Change oraz legendarne przetworniki Super 80 "Flying Finger" z grawerowanymi, złotymi puszkami. Obok 3-pozycyjnego przełącznika oraz podwójnych potencjometrów głośności i tonów układ elektryczny rozbudowany jest o dwa mini-switche systemu Tri-sound, pozwalające na wybór indywidualnie dla każdego humbuckera pracy szeregowej, równoległej lub odłączenie jednej z cewek. Instrument dostarczany jest w komplecie ze sztywnym futerałem Ibaneza.

www.meinldistribution.pl
www.ibanezguitars.pl