Musikmesse 2014: nowe gitary Vintage Reissued

Newsy
Musikmesse 2014: nowe gitary Vintage Reissued

Na trwających targach Musikmesse, będąca pod skrzydłami koncernu JHS, marka Vintage zaprezentowała nowe instrumenty, wśród których znalazły się stylowe modele V120 i V130 oraz należące do serii Rock gitary VRS 130 i VRS 150.

Vintage V120 i V130 posiadają mahoniowe korpusy oraz wklejane, mahoniowe gryfy, wyposażone w palisandrowe podstrunnice. W osprzęcie firmy Wilkinson znalazł się stały, kompensowany mostek GTB oraz klucze WJ15. Za brzmienie odpowiada pojedynczy przetwornik ceramiczny Wilkinson WP100, oferujący zarówno krystaliczne i ciepłe czyste brzmienia, jak i znakomity sustain przy rockowych, nasyconych barwach.


Posiadający pojedyncze wcięcie cutaway model V120 dostępny jest w kolorach Two Tone Sunburst i Gun Hill Blue, podczas gdy jego kuzyn z podwójnymi wcięciami w korpusie oferowany jest w wersji Satin Cherry lub Vintage White. Skala instrumentów wynosi 24,75" (628mm).

Vintage VRS 130 i VRS 150 to nowoczesne gitary inspirowane kształtami instrumentów PRS-a, posiadające mahoniowe korpusy oraz klonowe płyty wierzchnie. Wklejane klonowe gryfy zaopatrzono w palisandrowe podstrunnice z 24 progami oraz grafitowe siodełka.

Osprzęt tradycyjnie już pochodzi od firmy Wilkinson, a w układzie elektrycznym zamontowano humbuckery Wilkinsona MWCHB-N/B. Model VRS 150 zdobi dodatkowo fornir z klonu płomienistego, a działanie mostka tremolo wspierają blokowane klucze Wilkinson WJ04 E-Z-Lok. Instrumenty dostępne są w wykończeniu Gold Top i Boulevard Black (VRS 130) oraz Tobacco Sunburst i Honeyburst (VRS 150).

www.audiostacja.pl
www.jhs.co.uk/vintageelectric.html