Ibanez TAM10 i JBM100 - nowe sygnatury Tosina Abasi i Jake'a Bowena

Newsy
Ibanez TAM10 i JBM100 - nowe sygnatury Tosina Abasi i Jake'a Bowena

Ibanez zaprezentował kolejne sygnowane instrumenty, firmowane nazwiskami Tosina Abasi z Animals As Leaders oraz Jake'a Bowena z zespołu Periphery.

Nowy model TAM10 to tańsza wersja sygnowanej ośmiostrunówki TAM100 Tosina Abasi. Gitara posiada lipowy, wykończony w białym kolorze korpus, ozdobiony oryginalną płytką maskującą. Pięcioczęściowy gryf TAM 8 został wykonany z drewna klonu i orzecha, a na palisandrowej nakładce o promieniu 430 mm nabito 24 progi w rozmiarze jumbo.


W gitarze zamontowano stały mostek Gibraltar Standard II-8 oraz pasywne, ceramiczne przetworniki DiMarzio Ionizer8 w układzie H/S/H, sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem, pokrętłami głośności i tonów oraz dodatkowym switchem, rozłączającym cewki humbuckerów.

Ibanez TAM 10 dostarczany jest wraz ze sztywnym futerałem i strojony jest fabrycznie do 1E, 2B, 3G, 4D, 5A, 6E, 7B, 8E.

 

Jake Bowen z Periphery dołącza do rodziny Ibaneza z 6-strunowym, sygnowanym modelem JBM100, wchodzącym w skład serii Prestige. Mahoniowy korpus wyposażono w klonowy top i wykończono w czarnym kolorze. Gryf sklejono z 3 kawałków klonu i bubingi oraz zaopatrzono w hebanową podstrunnicę z 24 progami jumbo oraz inkrustacją JBM na 12 progu.

Układ elektryczny tworzą umieszczone w złotych puszkach pasywne, ceramiczne humbuckery DiMarzio Titan, sterowane potencjometrem głośności oraz 5 pozycyjnym przełącznikiem, pozwalającym w 4 pozycji na pracę cewek humbuckera gryfowego w układzie równoległym. Osprzęt uzupełnia mostek tremolo Lo-pro Edge oraz blokowane klucze Sperzel Trim-Lok.


Ibanez JBM100
ma założone struny o grubości 11-56, fabrycznie strojone do Drop C - 1D, 2A, 3F, 4C, 5G, 6C.

www.meinldistribution.pl
www.ibanezguitars.pl