Ibanez Tube Screamer TS808DX

Newsy
Ibanez Tube Screamer TS808DX

Z okazji 35-lecia legendarnego pedału overdrive Tube Screamer TS808, Ibanez zaprezentował na targach NAMM wersję TS808DX, łączącą w jednej obudowie klasyczny overdrive i booster.

Przez ponad 30 lat Ibanez TS808 Tube Screamer zyskał status jednego z najpopularniejszych pedałów overdrive na świecie. Słynny, zielony stompbox oferował ciepłe, kremowe brzmienie oraz znakomitą dynamikę i przeniesienie niuansów gry.

Ostatnią odsłoną japońskiego producenta jest nowy Tube Screamer TS808DX Overdrive Pro, będący połączeniem w jednej obudowie dwóch efektów: prawdziwego TS808 Overdrive - wyposażonego w chip JRC4558D IC, zapewniający miękkie i subtelne przesterowanie - oraz boostera z możliwością podbicia sygnału o 20dB.

Każdy z obwodów posiada dedykowany przełącznik typu true bypass, dzięki czemu efekty mogą pracować zarówno razem, jak i niezależnie od siebie jako odrębne, pojedyncze 'kostki'. Przełącznik BOOST pozwala na umiejscowienie boostera przed, lub za sekcją Tube Screamera, przez co uzyskujemy zwiększenie gainu bądź płynnie regulowane podbicie głośności na solo.

Efekt może pracować na 9V baterii lub zewnętrznym zasilaczu AC509 (sprzedawany osobno), posiada też przełącznik pozwalający na wykorzystanie napięcia 18V.

www.meinldistribution.pl
www.ibanezguitars.pl