Washburn Nuno Bettencourt N4CV

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn Nuno Bettencourt N4CV

Washburn prezentuje N4CV - nowy model popularnej sygnatury Nuno Bettencourta N4.

Model N4, między innymi dzięki zastosowaniu mostka tremolo Floyd Rose oraz opatentowanego przez firmę, specjalnego systemu mocowania gryfu o nazwie Stephens Extended Cutaway, który ułatwia dostęp do wyższych progów, cieszy się popularnością wśród shredderów. Nic dziwnego, że Washburn postanowił zaprezentować nową wersję modelu, jeszcze bardziej sprzyjającą gitarzystom zainteresowanym szybkim i technicznym graniem.

Washburn Nuno Bettencourt N4CV wyposażono w 22 "jedwabiście gładkie" progi ze stali nierdzewnej, co sprawi, że gitarzyści nie będą musieli martwić się koniecznością ich wymiany. Podstrunnicę wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu gryf jest śliski i jeszcze szybszy.

Matowo wykończony Washburn Nuno Bettencourt N4CV posiada olchowy korpus oraz klonowy gryf. Podobnie jak wcześniejsze wersje, jest to gitara typu bolt-on, w której oczywiście użyto znaku rozpoznawczego Washburna czyli wspomnianego Stephens Extended Cutaway. Dzięki wykorzystaniu 5 nietypowo rozmieszczonych śrub mocujących gryf z korpusem, dostęp do wysokich progów jest łatwiejszy niż w przypadku modeli z tradycyjnym mocowaniem.

Układ elektroniczny stanowią przystawki Seymour Duncan - '59 przy szyjce i Bill Lawrence L-500 przy mostku Floyd Rose z blokadą, 3 pozycyjny przełącznik i potencjometr Volume. Ponadto zastosowano klucze Grover oraz system strojenia Buzz Feiten Tuning System ułatwiający uzyskanie lepszego stroju i doskonałej intonacji na każdym miejscu progu.

N4CV produkowany będzie w Custom Shopie Washburna i razem ze sztywnym futerałem ma kosztować 3 999 dolarów.