NAMM 2014: Futerały jak nagrobki, czyli nowość od ESP

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
NAMM 2014: Futerały jak nagrobki, czyli nowość od ESP

Na targach NAMM 2014 w Anaheim w Kalifornii ESP Guitars ogłosi start nowego oddziału firmy o nazwie Tombstone Case Company.

Tombstone Case Company będzie odpowiadać za nową linię designerskich twardych case'ów i pokrowców do gitar i basów.

"Wielu klientów ESP pytało o bardziej zindywidualizowane futerały do swoich instrumentów, które różniłyby się wyglądem od tradycyjnych case'ów" - Jeff Moore, wiceprezes ESP wyjaśnia genezę powstania Tombstone Case Company. "Jesteśmy bardzo podekscytowani startem Tombstone, zarówno jako nowym obszarem działalność biznesowej ESP, jak i możliwością zaoferowania większego wyboru naszym klientom."

Pierwotnie, pierwsze futerały Tombstone przeznaczone były dla sygnowanej gitary Kirka Hammetta KH-WZ White Zombie, szefowie ESP zdecydowali jednak o rozszerzeniu oferty. Jak zapowiada firma, w przeciwieństwie do innych obecnych na rynku zdobnych case'ów, do produkcji futerałów Tombstone wykorzystywane będą cyfrowe grafiki w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, grafiki będą miały fotograficzną jakość, dzięki czemu będą znacznie bogatsze w szczegóły niż typowy sitodruk. Grafiki zostały zaprojektowane przez wieloletniego designera ESP Dave Ruhra.

Pierwsze case'y przeznaczone do gitar ESP mają pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale 2014 r. Tombstone planuje również produkcję futerałów dedykowanych dla gitar i basów innych firm.