Washburn Parallaxe już Polsce

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn Parallaxe już Polsce

Nowa, niezwykle ciekawa seria gitar Washburn Parallaxe, dzięki dystrybutorowi Music Info dostępna jest już oficjalnie na naszym rynku.

Cała linia została zaprojektowana zgodnie z potrzebami nowoczesnych gitarzystów i oferuje kilkanaście modeli gitar dostępnych w trzech kształtach, wśród których znalazły się wersje sześcio-, siedmio- i ośmiostrunowe. Bardzo ciekawy design, wysoka jakość materiałów oraz doskonałe brzmienie oferowane są w naprawdę atrakcyjnych cenach.


Zastosowano tu system strojenia Buzz Feiten, oryginalne tremola Floyd Rose, mosiężne stałe mostki, blokowane klucze Grover, przetworniki firm Seymour Duncan i EMG, przełączanie szeregowe i równoległe cewek oraz hebanowe podstrunnice we wszystkich modelach. Serie PXM i PXS posiadają podwójne wcięcia cutaway, a seria PXL charakteryzuje się pojedynczym wcięciem w korpusie

Parallaxe PXM to w zależności od modelu olchowe lub mahoniowe korpusy, które mogą być wyposażone też w topy z klonu wzorzystego. Klonowe gryfy w wersjach 7- i 8-strunowych dla zwiększenia wytrzymałości sklejone są z 5 kawałków drewna. W serii zastosowano też stałe mostki Tune-O-Matic lub ruchome konstrukcje Floyd Rose'a. W układzie elektrycznym znalazły się zestawy przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6, EMG 81/85 lub EMG 707/808.

Najbardziej zauważalną różnicą serii PXS w stosunku do wspomnianej PXM jest ostrzejsza główka z zamontowanymi w jednej linii, sześcioma kluczami. Gryfy wykonane są z jednego kawałka klonu quartersawn, a mahoniowe lub olchowe korpusy często wykorzystują naklejony na wierzchu ozdobny klon płomienisty. Brzmienie generują przetworniki Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 z możliwością przełączania na szeregową lub równoległą pracę cewek.

Modele PXL wykorzystują jednoczęściowe, mahoniowe korpusy, które nawiązują kształtem do serii Idol Washburna i mogą być też ozdobione klonową płytą wierzchnią. Zastosowano tu wklejany gryf wykonany z jednego kawałka mahoniu, pary przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 również posiadające, przy wybraniu takiej opcji, możliwość pracy szeregowej i równoległej.

Ceny w zależności od modelu oscylują w granicach 2.500 - 3.500 złotych.

www.musicinfo.pl
www.washburn.com