Ibanez KIKO100 i KIKO10P

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez KIKO100 i KIKO10P

Ibanez zaprezentował dwa nowe modele KIKO100 i KIKO10P, sygnowane przez brazylijskiego gitarzystę Kiko Loureiro i zasilające serię Prestige oraz Premium.

Gitary bazują na kształtach serii SA i wykończone są na wysoki połysk w kolorze Transparent Ruby Red.


Ibanez KIKO100 Prestige
posiada olchowy korpus, na który naklejono top z klonu płomienistego. 5-częściowy gryf złożony z drewna klonu i orzecha zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę o płaskim radiusie 430 mm, ozdobioną inkrustacją z masy perłowej na 12 progu, a ostatnie sześć pozycji od 19 do 24 progu zostało skalopowanych. W gitarze zamontowano legendarny mostek tremolo Edge, a w układzie elektrycznym znalazły się nowo opracowane, sygnowane przetworniki DiMarzio KIKO w układzie H/S/H, z możliwością rozłączania cewek humbuckerów przy pomocy potencjometru VOLUME push-pull.

Model KIKO10P należący do tańszej serii Premium, obok kilku detali, od modelu KIKO100 różni się głównie zastosowaniem mostka Edge II Zero oraz brakiem skalopowanej podstrunnicy. Nowością w obu gitarach jest też specjalne, powiększone wcięcie z tyłu korpusu, ułatwiające dostęp do najwyższych progów.

www.meinldistribution.pl
www.ibanezguitars.pl