Nowy model gitary ESP sygnowany przez Nergala

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Nowy model gitary ESP sygnowany przez Nergala

Współpraca Nergala z ESP - jednym z największych na świecie producentów gitar elektrycznych z Kalifornii (min. Metallica, Slayer, Rammstein) zaowocowała modelem instrumentu sygnowanym przez gitarzystę Behemoth.

Jego nazwa to HEX-7, - jest to siedmiostrunowa gitara w kształcie "V", zaprojektowana w całości przez Nergala wraz z wybranymi przez niego przystawkami i osprzętem. Na rynku pojawi się latem tego roku i będzie dostępna w wersji LTD.
 
"Gdy ESP skontaktowało się ze mną w sprawie stworzenia mojego sygnowanego modelu, byłem zachwycony! Zawsze byłem fanem ich instrumentów i jestem bardzo wdzięczny za to, że dali mi możliwość przedstawienia mojego wyobrażenia tego, jak powinna wyglądać idealna 7-strunowa gitara do grania ekstremalnego metalu! Nie mogę się doczekać przetestowania tej bestii podczas nadchodzącej letniej trasy ze Slayerem i Marilyn Manson!"

LTD HEX-7 to siedmiostrunówka, z klonowym gryfem przechodzącym przez mahoniowy korpus. Na dwunastym progu hebanowej podstrunnicy umieszczony został słynny już motyw z dwugłowym orłem. Odpowiednią dawkę czadu zapewniają dwa przetworniki EMG - 81-7 (mostek) i 707 (gryf).

Nergal wspólnie z Orionem i Sethem wezmą udział w spotkaniu na stoisku ESP Guitars. Sesja odbędzie się 4 kwietnia na targach Musikmesse we Frankfurcie. Podpisywanie materiałów rozpocznie się o 3.15.