Limitowane edycje gitar ESP i LTD

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Limitowane edycje gitar ESP i LTD

ESP na wystawie Comic-Con przedstawiło trzy nowe, limitowane instrumenty - jeden model ESP i dwa LTD - opatrzone kolejnymi, bardzo atrakcyjnymi, customowymi grafikami.

Jedyny w swoim rodzaju ESP posiada grafikę zaprojektowaną przez Franka Frazettę i inspirowaną obrazem "Piękna i Bestia". Zostanie wyprodukowany tylko jeden egzemplarz instrumentu, ręcznie malowany przez cenionego gitarowego designera i artystę, Chrisa Compstona. Gitara oparta jest o wysokiej klasy model ESP Eclipse-II, posiadający mahoniowy korpus i gryf, pickupy EMG 81/60 i osprzęt Gotoha.

 

{M4_image 0}

ESP zaprezentowało również dwa limitowane modele związane z ikoną heavy metalu, zespołem Metallica.

Pierwszy to LTD White Zombie, który dostępny będzie na początku 2014 roku. Gitara jest rezultatem współpracy ESP z Kirkiem Hammetem i Lugosi Enterprises, a grafika oparta jest na motywach słynnego horroru z 1932 roku. Instrument wykorzystuje specyfikacje sygnowanym modelu Hammeta LTD KH-602 z pickupami EMG i mostkiem Floyd Rose.

{M4_image 1}

Druga gitara LTD Kill ‘Em All świętuje 30-lecie debiutanckiego albumu zespołu Metallica, wydanego 25 lipca 1983 roku. Na jesieni tego roku w ogólnoświatowej dystrybucji dostępnych będzie 300 egzemplarzy instrumentu, który oparty jest na serii LTD M i posiada przetworniki EMG oraz hebanową podstrunnicę z inkrustacją nazwy zespołu.

{M4_image 2}

www.sound-service.de
www.espguitars.com