G&L Savannah Collection ASAT Classic Bluesboy

Newsy
G&L Savannah Collection ASAT Classic Bluesboy

Firma G&L zaprezentowała nowy, limitowany model gitary należący do serii Savannah Collection, w którym zastosowano egzotyczną kombinację drewna Okoume i Korina.

Nowa gitara bazuje na konstrukcji ASAT Classic Bluesboy, jednak zastosowano tu wydrążony w środku, 2-częściowy korpus semi-hollow z Okoume, na który naklejono top z Koriny, a całość wykończono w oldschoolowym kolorze Tobacco Sunburst. Produkcja tego modelu ograniczona została do 250 sztuk.


Dzięki niewielkiej wadze drewna Okoume i samej konstrukcji gitara jest lekka i bardzo wygodna zarówno podczas gry, jak i przy przenoszeniu. Okoume charakteryzuje się świetnym rezonansem oraz ciepłym, przypominającym mahoń brzmieniem z niewielką domieszką ostrzejszej barwy klonu. Zarówno Okoume jak i Korina, zastosowana na płycie wierzchniej, występują na afrykańskiej sawannie, od której zapożyczono nazwę całej kolekcji.

G&L Savannah Collection ASAT Classic Bluesboy posiada gryf o profilu C, wykonany z klonu quartersawn, na który naklejono podstrunnicę Pau Ferro z 22 progami medium jumbo.

W układzie elektrycznym umieszczono singiel G&L Magnetic Field Design pod mostkiem oraz humbucker Seymour Duncan Seth Lover przy gryfie, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem i pokrętłami głośności oraz tonów.

Całości dopełnia czarny, 1-częściowy pickguard, stały mostek z oddzielnymi dla każdej ze strun, mosiężnymi siodełkami oraz klucze o przełożeniu 12:1.

www.glguitars.com