Egnater Overdose

Newsy
Pozostałe artykuły marki EGNATER
Egnater Overdose

Oferta Egnatera powiększa się o dwa wysokiej klasy efekty typu overdrive/distortion. Do opisanego wcześniej efektu Holy Driver dołącza rozbudowany model Overdose, łączący funkcje klasycznego overdrive'u i boostera.

Egnater Overdose to w zasadzie zamknięte w jednej obudowie dwa efekty - overdrive i booster. Oprócz tego, że mogą być używane niezależnie od siebie, efekty posiadają oddzielne, dedykowane wyjścia, umożliwiające dowolną konfigurację w łańcuchu kostek w pedalboardzie. Na pokładzie znajduje się też przełącznik, za pomocą którego można ustalić ich kolejność - distortion-boost lub boost-distortion.

W pełni analogowa konstrukcja posiada w części Overdrive regulację GAIN i VOLUME, oferującą szeroki zakres przesterowania. Sekcja korekcji składa się z potencjometrów TONE i JONES oraz przełącznika TIGHT, odpowiedzialnego za bardziej skupione brzmienie w niskich rejestrach. JONES reguluje dodatkowo w przedziale +/- 12dB jedną z dwóch częstotliwości 400Hz/1kHz, wybieranych dedykowanym przełącznikiem.

Sekcja Boost składa się z gałek LEVEL, DRIVE i COLOR, które w połączeniu z przełącznikiem TIGHT udostęponiają bardzo szerokie możliwości podbicia. Overdose posiada przełączanie True Bypass i może pracować przy wykorzystaniu zarówno baterii 9V, jak i zewnętrznego zasilacza.

www.fxmusic.pl
www.egnateramps.com