Sygnowane Ibanezy gitarzystów Asking Alexandria

Newsy
Sygnowane Ibanezy gitarzystów Asking Alexandria

Niedawno w ofercie Ibaneza pojawiły się dwa modele gitar, Ibanez Ben Bruce BB1 oraz Cameron Liddell CLM1, zaprezentowane m.in. na zakończonych w kwietniu targach Musikmesse i sygnowane przez gitarzystów metalowego zespołu Asking Alexandria.

Gitary zarówno konstrukcją jak i designem reprezentują styl każdego z muzyków.

Ibanez Ben Bruce Ibanez BB1 posiada mahoniowy korpus z charakterystyczną flagą brytyjską, widoczną w wykończeniu topu. Na klonowym 3-częściowym gryfie z palisandrową podstrunnicą znalazły się 24 progi Jumbo. Układ elektryczny tworzą 2 humbuckery Ibanez INF sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczą gałką głośności. Dodatkowo zamontowano tu przełącznik 'kill switch', dzięki któremu uzyskać można charakterystyczne, przerywane brzmienie 'strobo'. Gitara wyposażona została w stały mostek Tight-End.

Ibanez Cameron Liddell CLM1 to bezkompromisowy instrument, którego konstrukcja oparta jest o wykończony w głębokiej czerni, mahoniowy korpus, posiadający biały binding oraz oryginalną grafikę z tyłu topu. Wykonany z mahoniu gryf wklejono w korpus i wyposażono w palisandrową podstrunnicę z 24 progami medium. Prosty układ elektryczny składa się z humbuckera STDH przy mostku oraz pojedynczej gałki głośności. Całość uzupełnia stały mostek ART-1 ze strunociągiem Quik Change III Tailpiece.

Oba instrumenty fabrycznie strojone są w drop-D i posiadają certyfikaty podpisane przez artystów.

www.ibanezguitars.pl