Washburn Parallaxe

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn Parallaxe

Washburn zaprezentował zupełnie nową linię gitar Parallaxe, która powstała z myślą o stworzeniu perfekcyjnych, shredderskich maszyn odnajdujących się też w najcięższych rejonach muzyki.

Zaprezentowana na targach Messe, bezkompromisowa linia gitar Washburn Parallaxe składa się jak na razie z 17 instrumentów, wśród których znalazły się modele sześcio-, siedmio- i ośmiostrunowe. Washburn zastosował tu szereg bardzo ciekawych rozwiązań włączając system strojenia Buzz Feiten, oryginalne tremolo Floyd Rose, mosiężne stałe mostki, blokowane klucze Grover czy przetworniki firm Seymour Duncan i EMG.

Rodzina Parallaxe składa się 3 serii instrumentów: PXM i PXS z podwójnym wcięciem cutaway oraz PXL, posiadającej pojedyncze wycięcie w korpusie. Wspólnym całej linii są gryfy z hebanowymi podstrunnicami oraz wbudowany system Buzz Feiten.

Parallaxe PXM to w zależności od modelu olchowe lub mahoniowe korpusy, które mogą być wyposażone też w topu z klonu wzorzystego. Klonowe gryfy w wersjach 7- i 8-strunowych dla zwiększenia wytrzymałości sklejone są z 5 kawałków drewna. W serii zastosowano też stałe mostki Tune-O-Matic lub ruchome konstrukcje Floyd Rose'a. W układzie elektrycznym znalazły się zestawy przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6, EMG 81/85 lub EMG 707/808.

{M4_image 0}

{M4_image 1}

{M4_image 2}

{M4_image 3}

Najbardziej zauważalną różnicą serii PXS w stosunku do wspomnianej PXM jest ostrzejsza główka z zamontowanymi w jednej linii, sześcioma kluczami. Gryfy wykonane są z jednego kawałka klonu quartersawn, a mahoniowe lub olchowe korpusy często wykorzystują naklejony na wierzchu ozdobny klon płomienisty. Brzmienie generują przetworniki Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 z możliwością przełączania na szeregową lub równoległą pracę cewek.

 

{M4_image 4}

 

{M4_image 5}


Posiadające pojedyncze wcięcie modele PXL wykorzystują jednoczęściowe, mahoniowe korpusy nawiązujące kształtem do serii Idol Washburna, które mogą być tez ozdobione klonową płytą wierzchnią. Zastosowano tu wklejany gryf wykonany z jednego kawałka mahoniu, pary przetworników Seymour Duncan Jazz/TB6 lub EMG 85/81 również posiadające, przy wybraniu takiej opcji, możliwość pracy szeregowej i równoległej.

 

{M4_image 6}

 

{M4_image 7}


www.musicinfo.pl

www.washburn.com