Nowe modele RG Ibaneza z serii Iron Label

Newsy
Nowe modele RG Ibaneza z serii Iron Label

W ofercie Ibaneza pojawiła się nowa, zaprezentowana na targach NAMM, metalowa do szpiku kości linia gitar Iron Label, w której znalazły się modele serii RG oraz S.

Gitary zostały stworzone z myślą o ciężkiej, metalowej muzyce, a producent określa je jako najciężej brzmiące wiosła, które pojawiły się dotychczas w ofercie.


Jeśli chodzi o modele RG w linii Iron Label znalazło się 5 nowych gitar: dwie sześciostrunówki, dwie siedmiostrunówki i jeden model ośmiostrunowy. Instrumenty posiadają stylowe, czarne jak smoła wykończenie Iron Label o wysokim połysku i białym bindingu, doskonale korespondujące z ich muzycznym przeznaczeniem.

Korpusy zostały wykonane z selekcjonowanego drewna lipowego, a gryfy Wizard posiadające nowe wykończenie Nitro to konstrukcje 3-częściowe z klonu i bubingi w przypadku gitar 6- i 7-strunowych oraz 5 kawałków klonu i orzecha z tytanowym wzmocnieniem KTS w wersji z 8 strunami. Zastosowano tu jednolite, pozbawione markerów palisandrowe podstrunnice z 24 progami Jumbo.

Model 8-strunowy wyposażono w stały mostek Gibraltar Standard-8 i przetworniki aktywne EMG 808. Pozostałe instrumenty z serii Iron Label RG wykorzystują również stałe konstrukcje Gibraltar Standard, a także mostki tremolo Edge-Zero II. W wersjach 6-strunowych na pokładzie znalazły się pickupy EMG 60 i 81, a 7-strunówki zaopatrzono w przetworniki EMG 707. Układ elektryczny wszystkich modeli dopełniany jest przez 3-pozycyjny przełącznik, potencjometr głośności oraz specjalny Killswitch, służący do wywoływania charakterystycznego, przerywanego brzmienia 'strobo'.

www.ibanezguitars.pl