Seymour Duncan EFX: SFX-09, SFX-10, SFX-11

Newsy
Seymour Duncan EFX: SFX-09, SFX-10, SFX-11
Trzy nowe efekty wprowadza do oferty firma Seymour Duncan

Znana głównie ze znakomitej jakości przetworników, firma Seymour Duncan stopniowo i konsekwentnie wkracza na rynek efektów gitarowych. Do składającej się z ośmiu modeli kolekcji z serii SFX dochodzą trzy kolejne: SFX-09 Double Back Compressor, SFX-10 Déja Vu Tap Delay oraz SFX-11 Twin Tube Blue.

Pierwszy z nich to kompresor z ratio od 1:1 do 20:1 i maksymalnym gainem +50dB. Skonstruowany został z myślą o transparentnej kompresji, nieodbierającej naturalnego feelingu gry na gitarze. Potencjometr Double Back umożliwia zmiksowanie na wyjściu oryginalnego sygnału, dzieki czemu zachowany zostaje każdy niuans ataku. Trójpozycyjny przełącznik częstotliwości (High, Mid, Full) pozwala dobrać pasmo do osobistych preferencji, a potencjometr ATTACK kontroluje czas reakcji efektu od 3.2 do 50 milisekund.

SFX-10 Déja Vu Tap Delay to dwa światy w jednym. Połączono tu bowiem w pełni analogowy układ delaya, tak zwany "bucket brigade" (dyskretna linia opóźniająca stworzona w 1969 roku w Philips Research Labs), ze współczesną technologią efektów cyfrowych w rozdzielczości 24 bitowej. Co więcej, potencjometr D/A BLEND pozwala na płynne przechodzenie pomiędzy nimi. Dodatkowy pot MODULATION powoduje, że ilość barw i kombinacji możliwych do uzyskania dzięki SFX-10 staje się praktycznie nieograniczona.

Trzeci z prezentowanych efektów, SFX-11 Twin Tube Blue, to wysokiej jakości dwukanałowy przedwzmacniacz. Stworzony został z myślą o wymagającym gitarzyście bluesowym i dostrojony tak, by uzyskać na nim barwy od bluesa chicagowskiego, przez teksański, po nowoczesne odmiany blues-fusion. Sercem efektu jest duet amerykańskich podwójnych triod - Phillips-Sylvania 6111. Lampy te są nastrojone podobnie jak bardziej znane 12AU7. Zapewniają brzmienie niezwykle dynamiczne i podatne na artykulację. Dwa kanały - Rhythm i Lead - umożliwiają wszechstronne wykorzystanie SFX-11 w wielu blues-rockowych kontekstach.

 

Więcej informacji:
www.seymourduncan.com

Dystrybutor: Warwick
WWW: www.warwick.pl

 

(K. I.)