Alex Lifeson przedstawia nowy wzmacniacz Lerxst Omega

Newsy
Alex Lifeson przedstawia nowy wzmacniacz Lerxst Omega

Lerxst Omega to nowy wzmacniacz sygnowany przez Alexa Lifesona, nad którym gitarzysta Rush pracował razem z inżynierami z Mojotone.

Fani Alexa Lifesona nareszcie będą mieli możliwość odtworzyć samodzielnie jego charakterystyczne gitarowe brzmienie. Przy współpracy z inżynierami z Mojotone, jednymi z najlepszych w tej branży w Ameryce Północnej, Lifeson sygnował swoim nazwiskiem dokładną replikę wzmacniacza, który w tej chwili znajduje się w jego arsenale. Lerxst Omega trafi do sprzedaży już w najbliższym czasie.

Lerxst Omega został zaprojektowany w oparciu o vintage'owego Marshalla, którego Lifeson używał przy nagraniu ostatniej płyty Rush, "Clockwork Angels". Nieco zmodyfikowany wzmacniacz nie tylko został wykonany ze szczególną dbałością o elementy estetyczne, ale również jego konstruktorzy postawili sobie za zadanie sprostać wysokim oczekiwaniom związanym z oddaniem soundu Lifesona - jednego z najbardziej rozpoznawalnych w muzyce rockowej.

Alex Lifeson jest zadowolony z nowego sygnowanego własnym nazwiskiem produktu, zapewniając, że w porównaniu z pierwowzorem, dźwięk Lerxsta jest bardziej bezpośredni, mocniejszy i cechujący się jeszcze lepszym sustainem.

Mojotone, przy współpracy z Alexem Lifesonem, będzie produkował wzmacniacz Lerxst Omega (cena: 2,995$) z kolumną Tall 4x12 wyposażoną w głośniki Celestion G-12M (cena: 1,550$).

Więcej na: www.lerxstamps.com