Ibanez TAM100 z sygnaturą Tosina Abasi

Newsy
Ibanez TAM100 z sygnaturą Tosina Abasi

Ibanez wspólnie z wirtuozem prog-metalu i liderem Animal As leaders, Tosinem Abasi, opracował nowy model 8-strunowej gitary, sygnowany nazwiskiem artysty.

Nowa gitara, oznaczona symbolem TAM100, została zaprezentowana na zimowych targach NAMM 2013. Instrument o 27-calowej (685,8 mm) skali posiada korpus z lipy, na który naklejono płaski, klonowy top wykończony na wysoki połysk w delikatnym kolorze Laser Blue. Atrakcyjny wygląd uzupełnia oryginalny, brązowy pickguard.


Przykręcany, 5-częściowy gryf wykonany jest z 3 kawałków wenge i 2 bubingi, które bardzo ciekawie prezentują się w zestawieniu z jasnym kolorem tyłu korpusu. Na wykonanej z wenge podstrunnicy o promieniu 430 mm nabito 24 progi, a pozycje na niej wskazywane są przez duże, prostokątne markery z masy perłowej.

 

Ibanez TAM100 wyposażony jest w stały mostek FX Edge III-8, który wspólnie z blokadą strun zapewnia idealną stabilność stroju. W układzie elektrycznym znalazły się 3 przetworniki DiMarzio Ionizer8, specjalnie zaprojektowane dla Tosina Abasi. Całość sterowana jest 5-pozycyjnym przełącznikiem, potencjometrami VOLUME i TONE, a dodatkowy mini-switch umożliwia rozłączanie cewek humbuckerów.Firmowo gitara wyposażona jest w struny o grubościach 10, 13, 17, 30, 42, 54, 64, 74 strojone odpowiednio do dźwięków E, B, G, D, A, E, B, E.

 

www.ibanezguitars.pl